Bułgaria Słoneczny Brzeg

Bułgaria Słoneczny Brzeg

Miliony Polaków każdego roku zastanawia się, jaki kierunek wakacyjnego wyjazdu wybrać tym razem. Jest to bardzo ważny wybór z tego względu, że często jest to jedyny dłuższy wyjazd zagraniczny, który daje nam możliwość zrelaksowania się, wyciszenia oraz zapomnienia, chociaż na czas urlopu o obowiązkach codziennego dnia. Myśląc o celu kolejnych wakacji, warto zwrócić uwagę na Bułgarię – piękny kraj, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność wśród turystów w całej Europie. Jednym z najciekawszych miejsc na wypoczynek w Bułgarii jest Słoneczny Brzeg.

Podstawowe informacje o Słonecznym Brzegu

Słoneczny Brzeg to jeden z najpopularniejszych kurortów w Bułgarii. To leżące pomiędzy przylądkiem Elenite a słynnym Nesebyrem miasto jest idealnym kierunkiem dla spragnionych słońca turystów. Kurort ten charakteryzuje się kilkoma kilometrami zadbanych plaż, z których widok rozciąga się na Morze Czarne. To właśnie od złoto-słonecznej barwy piasku, nazwę wzięło to miasto. Turystyka Słonecznego Brzegu zaczęła rozkwitać na przełomie lat 50 i 60 ubiegłego wieku, kiedy to luksusowy kurort przeznaczony miał być dla bogatych gości z Europy Zachodniej. W dzisiejszych czasach turystów z całej Europy tu nie brakuje, na co wskazuje dynamiczny rozwój miasta oraz bardzo bogata oferta atrakcji dla wczasowiczów spragnionych dobrej zabawy, oraz wypoczynku.Oprócz wcześniej wspomnianych doskonałych plaż Słoneczny Brzeg oferuję również bardzo bogate życie nocne. Setki barów oraz restauracji każdego dnia zachęcają klientów do spróbowania lokalnych specjałów, w szczególności sałatki szopskiej lub banicy – tradycyjnego dania przypominającego placek nadziewany serem oraz szpinakiem.

Atrakcje turystyczne Słonecznego Brzegu

Sam Słoneczny Brzeg słynie z popularnej plaży, na którą zjeżdżają się turyści z Bułgarii oraz pozostałych krajów europejskich. Słoneczny Brzeg zasłynął również jako doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. takich jak kitesurfing, windsurfing oraz narty wodne. Dla miłośników spokojniejszego obcowania z wodą, istnieje bardzo bogata oferta rejsów statkiem po Morzu Czarnym. Podczas takiego rejsu mamy możliwość uczestnictwa w kolacji złożonej z lokalnych przysmaków oraz sprawdzić się w klasycznym tańcu bułgarskim. Ze względu na bardzo dobrze skomunikowanie z innymi pobliskimi miastami, świetnym pomysłem jest poszerzyć horyzonty, oraz atrakcje turystyczne umiejscowione niedaleko Słonecznego Brzegu:

Nesebyr

Nesebyr to miasto założone 3 tysiące lat temu przez Traków, a następnie skolonizowane przez antycznych Greków. Wiele kultur odcisnęło swe historyczne piętno na tym mieście. Jest to symbol Bułgarii, jedno z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc w tej części Europy. Miejsce to znalazło się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Swoją sławę zawdzięcza bogatej historii, z którą turysta może obcować w ramach odpoczynku od plażowania. Najbardziej interesującą częścią Nesebyru jest starówka. Podczas spaceru po starym mieście, warto wejść do przynajmniej kilku cerkwi, które porozsiewane są po całym Nesebyrze. Najpopularniejszą jest Cerkiew Świętej Paraskiewy. Koniecznie warto poświęcić trochę czasu na zwiedzanie muzeum archeologicznego, które obejmuje aż 4 sale wypełnione starożytnymi monetami, biżuterią, greckimi rzeźbami oraz wyrobami produkcji rzymskiej. Jest to świetna okazja do poczucia ducha przeszłości, jakim żyje to miasto.

Sozopol

Sozopol to najstarsze miasto tej części wybrzeża. Słynie z portu rybackiego, w którym możemy posmakować świeżych ryb oraz owoców morza. Ponadto, raz w roku, każdego wrześnie organizowany jest tutaj festiwal sztuki “Apollonia”, podczas którego, wystawiane są sztuki teatralne, wystawy artystyczne oraz organizowane są ciekawe koncerty.

Praktyczne informacje dla wyjeżdżających do Słonecznego Brzegu

Sezon w Słonecznym Brzegu trwa od maja do września. Jest to najlepszy czas, by w pełni skorzystać z uroków Słonecznego Brzegu. W tych właśnie miesiącach notuje się największe obłożenie turystyczne, w związku z tym warto zadbać o to, by zarezerwować hotel z conajmniej 2 miesięcznym wyprzedzeniem. Gdy chcemy wybrać się na wakacje poza sezonem, wciąż możemy rozkoszować się świetną pogodą przy mniejszym tłoku turystów. Wtedy też nie musimy dbać o dokonanie rezerwacji o wiele wcześniej. Bułgaria jest krajem o zdecydowanie niższych cenach niż te spotykane w Polsce. Można tego naocznie doświadczyć zarówno, stołując się w restauracji, jak i robiąc zakupy podstawowych zakupów w sklepie spożywczym.

Dlaczego warto wybrać Słoneczny Brzeg jako miejsce wakacji?

Wakacje w Słonecznym Brzegu to doskonały pomysł na letni wyjazd z całą rodziną. Piękne wybrzeże, piaszczyste plaże i gwarancja pogody są zachętą do wybrania właśnie tego kierunku wczasów. Dla turystów pragnących rozrywek, Słoneczny Brzeg ma do zaoferowania szereg atrakcji takich jak sporty wodne, ale też restauracji serwujących pyszne lokalne jedzenie oraz dyskotek i barów. Dla osób zainteresowanych historią wyjazd do Nesebyru i Sozopolu będzie świetną okazją do zapoznania się z dawnymi dziejami regionu.

 

asdasd
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Kraniewo