Kiedy jest najcieplej w Bułgarii?

Kiedy jest najcieplej w Bułgarii?

Bułgaria to piękny słoneczny kraj, który odwiedza coraz większa liczba Polaków. Planując urlop warto sprawdzić, czy w danym kraju, który chcemy odwiedzić, zastaniemy sprzyjającą nam pogodę. Urlop za granicą kojarzy się zawsze z lepszą pogodą niż w Polsce, ale czy aby na pewno? Jeśli chodzi o Bułgarię, to wiadome jest jedno- lato w Bułgarii jest cudowne, słoneczne i ciepłe.

Jaki klimat w Bułgarii?

W zależności od miejsca na terenie Bułgarii, w które chcemy wybrać, trzeba się spodziewać zmian klimatycznych. 60% powierzchni kraju zajmują tereny górskie. Na północy rozciąga się Nizina Naddunajska. Środkową część zajmuje masyw górki i pas kotlin. Na ogól w Bułgarii panuje klimat kontynentalny, charakteryzujący się suchym powietrzem. Bliżej Morza Czarnego spotkamy się z podzwrotnikowym, wilgotnym, bardzo sprzyjającym turystom. Natomiast w okolicach gór spotkać się można z piętrowością klimatyczną. Występują tam też silniejsze opady deszczu. Suche obszary rozciągają się wzdłuż wybrzeża i na północy. Góry w okresie zimowym w Bułgarii są silne ośnieżone, co zadowala podróżujących narciarzy. Piękno tego kraju i rozpieszczający klimat zachęca do spędzania tam wakacji, bowiem niezapomniane wrażenie sprawia pasmo gór tuż nad brzegiem morza.

Jaka jest średnia temperatura w Bułgarii?

Średnia roczna mierzalna temperatura wynosi 12º C. Natomiast w lipcu wynosi 23º C na północy, nad morzem o 5º C więcej. Jeśli chodzi o sezon zimowy to średnia temperatura w górach wynosi -8º C, a nad morzem 2º C. Środkowa część kraju latem wskazuje 18º C, zimą z kolei 2º C.

Średnia temperatura w najpopularniejszych miastach Bułgarii?

Najpopularniejsze miejsca w Bułgarii to Neseber, Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Sofia, Warna, Burgas, Święty Włas. Wybierając się w podróż do stolicy kraju Sofii latem miejmy na uwadze to, że odnotowuje się tam temperaturę w skali 27º C. Nie uświadczymy ulewnych deszczy, bowiem średnia suma opadów to 60 mm. Zatem przewiewne, lekkie ubrania są idealnym rozwiązaniem. Dużą popularnością wśród turytów ciszy się Nesseber. To malutkie miasteczko zachwyca urokiem uliczek i zabytków oraz wysoką temperaturą latem sięgającą 30º C. Kurorty takie jak Słoneczny Brzeg, Złote Piaski w ciągu lata wskazują zgodnie 27º C. Największym miastem Bułgarii jest Warna. Nie należy do typowych nadmorskich kurortów, ale charakteryzuje się ich klimatem. Ciepłe lato z temperaturą 27º C i dość łagodna zima. Miasto to otwarte jest na turystów, oferuje przede wszystkim bogaty wybór spa. Znaleźć można baseny mineralne, przeróżne zabiegi odnowy biologicznej oraz szczególne lecznicze borowinowe. Zimą termometry również zachęcają do przyjazdu wskazując 5º C – 8º C. Ponad to Burgas i Święty Wałas latem wskażą 29º C, a jesienią i wiosną 16º C – 11º C z tym, że Święty Wałas będzie delikatnie cieplejszym miejscem odpoczynku.

Jaka jest temperatura wody latem?

Wybierając się na długie lenistwo na plaży Morza Czarnego Bułgarii z pewnością należy wybrać lato. Okresowi wakacyjnemu tam sprzyja temperatura około 28ºC. Woda morska wynosić będzie 23º C – 25º C. Idealnie jest zarezerwować pobyt w lipcu i sierpniu, jeśli zależy nam na najwyższych temperaturach. Nad morzem można spędzić też czas ,,po sezonie”, ponieważ temperatury wahają się wtedy między 26º C, a 18º C. W miesiącach zimowych woda utrzymuje 3ºC- 6º C, a wiosną 10º C- 20º C. Wakacje w Bułgarii cieszą się dużą popularnością, ze względu na ciepłe morze i niezbyt tropikalne upały i nieczęste opady deszczu. Pomimo wszystko nie wolno zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu przed promieniami słonecznymi.

Pogoda w Bułgarii zimą

Zimą w Bułgarii najchłodniej jest w górach. Popularną miejscowością do szosowania narciarskiego jest na przykład Pamporowo. Termometry w najchłodniejsze dni mogą wskazać -6º C. W reszcie kraju utrzymują się na plusie. Bułgaria cieszy się turystami nie tylko w sezonie letnim, ale też zimowym. Odwiedzane są wtedy inne zakątki turystyczne, które można dowolnie zwiedzać i cieszyć się nienaganną pogodą. Nad morzem można spodziewać się silnych wiatrów, do rzadkości należy spotkanie tam śniegu.

Kiedy zatem wybrać się do Bułgarii?

Kiedy zatem wybrać się do Bułgarii? W zależności co chcemy robić- wypoczywać beztrosko na plaży, pić orzeźwiające drinki i zażywać bogatej morskiej kąpieli? A może zwiedzać atrakcje turystyczne bez potu na czole? Relaksować się w bezludnym hotelu, czy zjeżdżać ze stoku? Bułgaria oferuje atrakcje przez cały rok, słynie z pięknych zabytków i niesamowitej architektury krajobrazu. Zdecydowanie na wakacje z dziećmi trzeba wybrać miesiące od czerwca do września, kiedy jest najcieplej, hotele organizują mnóstwo atrakcji i animacji. Pary mogą wybrać się we wrześniu i październiku, kiedy pogoda jeszcze sprzyja wypoczynkowi, a woda w morzu nie jest za zimna do kąpieli. Miłośnicy sportów zimowych powinni przyjechać do Bułgarii w okresie od grudnia do stycznia. A osoby starsze szukające spokoju i ciszy mogą udać się na przełomie października i listopada, kiedy jesień w tych rejonach jest piękna i zachęca do spacerów.

 

asdasd
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Kraniewo