Kraniewo

Kraniewo

Bułgaria to nie tylko głośne kurorty pełne turystów, jak na przykład Albena czy Złote Piaski, ale również urokliwe małe miasteczka. Jednym z nich jest Kraniewo albo Kraniewa, niewielka miejscowość położona na brzegu Morza Czarnego. Różni się ono całkowicie od miejsc typowo turystycznych. Kraniewo nie jest ani głośne ani drogie, za to stanowi doskonałą bazę wyjazdową w różne regiony Bułgarii. Jest to również idealne miejsce na wakacje z dziećmi. Znajduje się tutaj również jedna z piękniejszych bułgarskich plaż – bardzo szeroka, ze złotym piaskiem i łagodnym zejściem do morza. Poza niewątpliwymi atrakcjami dla plażowiczów, w Kraniewie znajdziemy źródła wód mineralnych, z których można korzystać bez ograniczeń. Atutem tej miejscowości jest także krystalicznie czyste powietrze i swoisty mikroklimat, który znakomicie oddziałuje na samopoczucie człowieka. Ozdobą miejscowości są małe bułgarskie tawerny oraz przytulne restauracyjki, które nadają miejscu swoistego charakteru. Można w nich skosztować typowych bułgarskich potraw przy pięknych dźwiękach bułgarskiej muzyki.

Gdzie leży Kraniewo?

Sama miejscowość umiejscowiona jest na wyżynie Frangen. Powstała ona na szczątkach starożytnej twierdzy. Fragmenty budowli zachowały się do dziś i znajdują na południe od centrum miasta. Jest to kolejna rzecz godna uwagi w Kraniewie.

W Kaniewie na stałe żyje niecały tysiąc mieszkańców, jednak przekształcili oni swoją miejscowość w miejsce przyjazne turystom. Powstała tu znakomita baza wypoczynkowa, wybudowano wiele hoteli i apartamentowców, ale można również wynająć przytulne mieszkanie lub pokoik w kwaterze prywatnej. To właśnie turyści stanową główne źródło utrzymania dla mieszkańców miasta, w sezonie przyjeżdża ich do Kaniewa około 18000.

Lokalna ludność jest niezwykle życzliwa i ciepło wita swoich gości, samo miasto przyciąga urokliwymi uliczkami, kafejkami i punktami gastronomii. Piękna plaża i ciepłe morze gwarantują prawdziwy odpoczynek. Tańsze noclegi, cisza i spokój pod słonecznym niebem są dodatkowym atutem tego miejsca.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół kraniewo.pl