Warna – idealne miejsce na wakacje w Bułgarii

Warna – idealne miejsce na wakacje w Bułgarii

Wakacje w Bułgarii to od wielu lat jedna z najpopularniejszych opcji dla polskich turystów. Złote Piaski, Słoneczny Brzeg oraz klimatyczna stolica Sofia sprawiają, że Bułgaria to kierunek atrakcyjny turystycznie. Podstawowym pytaniem, przed którym stają liczne grupy wycieczkowiczów jest wybór miasta i kurortu. Przedstawiamy więc Warnę, czyli główny ośrodek w okolicy Złotych Piasków.

Gdzie leży Warna – idealne miejsce na wakacje?

Warna to jedno z największych miast Bułgarii (dokładnie 3 największe), które co roku okupują rzesze spragnionych odpoczynku turystów. Leży nad Morzem Czarnym, w północnej części kraju. Miasto wyróżnia się bardzo bogatą historią, którą ukształtowały wpływy wielkich cywilizacji, takich jak Grecja, starożytny Rzym i Bizancjum. w rezultacie zarówno mieszkańcy, jak i przybysze z różnych państw mogą cieszyć się w Warnie ogromną ilością zabytków oraz atrakcji turystycznych. Największy atut miasta to doskonała lokalizacja. Warna jest perfekcyjnym miejscem wypadowym, jeżeli turyści planują podróże do znajdujący się w pobliżu znanych nadmorskich kurortów. Do najpopularniejszych z nich oraz najmniej zatłoczonych należę Albena, Bałczik i Złote Piaski, które bardzo często są głównym celem turystycznym osób wybierających Bułgarię jako miejsce swojego letniego wypoczynku.

Co robić w Warnie?

Warna kojarzy się z doskonałym wypoczynkiem oraz tętniącym życiem uliczkami obfitymi w doskonałe kawiarnie, restauracje oraz oczywiście dyskoteki. Największą zachętą dla turystów są jednak piaszczyste plaże, które wyróżniają się swoją czystością dużą ilością atrakcji oraz świetnym zagospodarowaniem wolnych przestrzeni, poprzez rzeczy ułatwiające wypoczynek przyjezdnym. Oznaka to, że w warnie każdy może odpocząć od natłoku codziennych spraw oraz swojej pracy. Warna słynie również z urokliwych restauracji oferujących lokalne przysmaki. Wiele osób wybiera miejsce na wakacje, ponieważ bardzo dobrze sprawdza się także przy rehabilitacji. Dodatkowo wspierają ją znajdujące się w pobliżu kompleksy i uzdrowiska.

Najlepsze atrakcje Warny

Warna to jednak znacznie więcej niż złotówce plażę i pyszne potrawy. poza leżeniem na plaży będą tym piękny bułgarskim mieście, możemy skorzystać z wielu turystycznych atrakcji, niezwiązane bezpośrednio z wodą. Należą do nich m.in. Muzeum Etnograficzne, rzymskie łaźnie i termy z II wieku, ruiny bizantyjskiej bazyliki z V-VI wieku, piękna cerkiew św. Bogurodzicy z XIX wieku oraz nieco mniejsza, za to starsza cerkiew św. Anastasiosa. W zachodniej części miasta znajduje się symboliczne mauzoleum króla Wladyslawa Warnenczyka, czyli kolejny po licznych turystach polski akcent w Warnie. Bardzo ciekawe są także Muzeum Morskie oraz Akwarium. Lato to dla Warny okres corocznych, interesujących festiwali. Przybyli turyści mogą zatem skorzystać z wielu imprez kulturowych, które skierowane są do zróżnicowanych grup odbiorczych. Widowiska baletowe, teatr oraz opera na świeżym powietrzu, to nieodłączne punkty programu. Większa część miasta jest obfita w bardzo kameralne miejsca, które pozwalają perfekcyjnie odczuć lokalną atmosferę i odpocząć od codzienności.

Średnie ceny kurortów/hoteli w Warnie i Złotych Piaskach

Na turystów decydujących się na wyjazd do Bułgarii czeka bardzo szeroki wybór różnych hoteli w atrakcyjnych cenach. Oczywiście to, ile przyjdzie zapłacić zależy głównie od standardu oraz tego, co będzie się składać na ofertę. Noc w hotelu o średnim standardzie w Warnie wyniesie nas w granicach od 100 do 150 złotych. Znajdziemy również hotele w o wiele wyższej cenie, jak i hostele, które umożliwia przenocowanie za przysłowiowe „grosze”. Warto zanotować, że Złote Piaski, w pobliżu których położona jest Warna, jest nieco tańszym regionem niż znajdujący się nieco na południu Słoneczny Brzeg. Tygodniowy pobyt dla dwóch osób będzie kosztować ok. 1200 zł (od ok. 750 złotych do 1550 złotych). Często najlepszą opcją są wakacje w formacie all inclusive, których koszt wlicza w siebie zarówno transport, jak i hotel i większość wydatków w trakcie pobytu. Zazwyczaj ceny wycieczek wahają się w granicach 2500 – 3500 złotych dla dwóch osób, co biorąc pod uwagę europejskie warunki, jest bardzo korzystną ceną.

Dostępność hoteli w Warnie

W sumie na turystów w Warnie czeka kilkaset hotelów i apartamentów. Wybierając to miast jako swoje miejsce docelowe, niekonieczne musimy jednak wybierać nocleg w mieście. Zamiast tego, często dużo ekonomiczniejszą opcją jest wybór jednego z nieco mniejszych kurortów w najbliższej okolicy i ewentualne dojeżdżanie do miasta bardzo tanimi środkami transportu publicznego lub niewiele droższym taksi.

Czy warto pojechać i wybrać akurat tę miejscowość?

Zdecydowanie tak! Nie bez przyczyny Warna jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wakacyjne podróże w Bułgarii, nie tylko przez polskich turystów. Poza pięknym morzem i plażami, do naszej dyspozycji będą również bardzo ciekawe turystyczne atrakcje oraz rzeczy charakterystyczne dla miast – liczne restauracje i galerie – bo dlaczego by nie wrócić z wakacji z nową, ekskluzywną kolekcją ubrań?

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół kraniewo.pl